Festői kis falu Alicante provinciában mindössze egy óra kocsiútra Alicantétól (60 km).

A település két jól elkülöníthető részre tagolódik: a szikla tetején álló, a régi fallal körülvett, középkori hangulatú várra és az ehhez tartozó falura amely  a lakosság folyamatos növekedésével jött létre a hegy lejtőin.                        

Amikor megérkezünk Guadalestbe már meg is nézhetjük a Mikroóriások múzeumát (Museo de los Microgigantes).

A múzeum látogatás során megnézhetjük a csak nagyítón keresztül látható miniatűrök részleteit, mint a bikaviadal-arénát a gombostű fején, a haj metszetben készült Bibliát vagy egy hegedűn játszó hangyát, az olyan óriási szobrok mellett, mint a felső emeletre vezető csigalépcső. 

Nyitvatartás: minden nap  10-18 óráig (télen),  10-20 óráig (nyáron). Belépő: 4 euró.                                      

A Microgigante Múzeumtól néhány méterre, a Honda utca 6. (Calle Honda) szám alatt található a Középkori Kínzás Történeti Múzeum, (Museo Medieval de Tortura) amelynek már a neve is meglehetősen pontos képet ad a spanyol inkvizíció idején a eretnekséggel, boszorkánysággal és hűtlenséggel gyanúsítottak számára alkalmazott kihallgatási és büntetés-végrehajtási módszerekről.  A múzeumban a halálbüntetés kiszabására használt eszközöket láthatunk mint például a Júdás bölcsője, vagy az eretnekek villája többek között. 

Nyitvatartás: minden nap  10.30 -18 óráig (télen),  10.30-20 óráig (nyáron). Belépő: 4 euró.

A múzeumot elhagyva elindulunk az óváros felé egy kőlépcsőn kell felmennünk és átmenni a Szent József Kapun (Portal de Sant Josep) amely az egyetlen bejárat a régi középkori fallal körülvett városhoz és a várhoz. 

Ez a kőboltozattal körülvett kapu, amelynek egyik oldalán a város címerét is láthatjuk, valójában egy a sziklába vájt alagút, amely egy arab eredetű, fallal körülvett erődhöz vezet. Az alagútban az eredeti fa ajtó látható, az emeleten pedig a régi őrház szobái voltak. 

Meg is érkeztünk a Casa Orduña Városi Múzeumhoz amelynek épülete az 1644-es nagy földrengés után épült, amely elpusztította a régiót és tönkretette a vár helyiségeit. A baszk származású Orduña család építette, amely a Cardonasok, Aragónia admirálisainak megbízható embereiként érkezett a Guadalesti várba. D. Sancho de Cardona 1542-ben kapta meg a Guadalesti márki címet. Orduña család a márki szolgálatában állt, mint az erőd őrzői és kormányzói. A házat felgyújtották és kifosztották az örökösödési háborúban (1708). 1756-ban pedig Pedro Antonio Buenaventura de Orduña y García belépett a Santiago Katonai Rendbe, így nemessé vált. 

Mit láthatunk benne? Nemesi ház konyhával, étkezővel, hálószobákkal, könyvtárral stb. Kiállító termeket. Rajta keresztül jutunk be a Szent József várba.  

C/ Iglesia, 2. Guadalest Telefon: 965.885.393 Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Nyitvatartás: Minden nap  Főszezonban és középszezonban: 10:15-től 19:00-ig. Szezonon kívül: 10:15-től 18:00-ig. Csütörtök és vasárnap: 14:00 és 15:00 óra között zárva.

A város legmagasabb pontján, egy szikla szélén található a Szent József vár (Castill de San José) Guadalest legfontosabb látnivalója.

Az arabok által a 11. században épített impozáns erődítményről lenyűgöző panoráma nyílik a Guadalest-völgyre, és bár két földrengés 1644-ben és 1748-ban, valamint az örökösödési háború alatti robbantás szinte teljesen elpusztította, több falszakasz még ma is fennmaradt. 

A vár legmagasabb pontjáról ráláthatunk a szikla tetején álló templom harangtornyára, a falura és a Guadalesti víztározóra is. 

A várból a Szent Gergely tér (Plaza de San Gregorio) felé induljunk el, mert menetközben megállhatunk, több csodás panorámát nyújtó kilátónál is mint például a Calvari kilátó ahonnan csodaszép kilátás nyílik a tározó türkizkék vizére és Guadalestre. Innen a legjobb a kilátás az egész völgyre, amelyet olyan impozáns hegyek vesznek körül, mint a Sierra de Aitana (1558 méter), a Sierra de Serrella (1379 méter) és a Sierra de Xortá (1218 méter). 

Ezt a teret a város védőszentjének, Szent Gergelynek szentelték, szobrát is megtalálhatjuk a tér közepén, és a polgármesteri hivatalt is ezen a téren láthatjuk, melynek alagsorában a 12. századi kazamaták vannak és innen is kiváló kilátás nyílik a tározóra és környezetre. 

A Templom utcán (Calle de la Iglesia) lefelé haladva, még mindig a várfallal körülvett területen, találjuk a Mikrominiatűr Múzeumot, amely Guadalest egyik legmeglepőbb múzeuma. Részletes info A múzeum belsejében olyan érdekességeket láthatunk, mint egy tűben elkészített Szabadság-szobrot vagy Picasso Guernicáját egy magra festve vagy Goya Meztelen Majáját egy légy szárnyára festve. Ezeket Manuel Ussá, a világ egyik legjobb mikrominiaturistája készítette.

Nyitvatartás: minden nap 10-18 óráig (télen),  10-20 óráig (nyáron). Belépő: 4 euró.

Érdemes megnézni a barokk stílusban épült Nagyboldogasszony-templomot majd ugyanazon az utcán meglátogathatjuk az Etnológiai Múzeumot. 

Egy sziklára épült házban található ez a múzeum, amely lehetővé teszi, hogy megismerkedjünk  a Guadalest-völgy ősi lakóinak életmódjával és munkásságával mivel a múzeumnak kicsit tájház jellege van betekinthetünk kicsit régi mindennapjaikba. Nyitvatartás: 10:30-14:00, 15:00-18:30 mindennap. Télen szombaton és más napokon 17 órakor zár.

A fallal körülvett részt elhagyva érdemes a Calle de la Virgen utcán végigsétálni, ahonnan fantasztikus kilátás nyílik a vársziklára, amelyből a harangtorony és a vártorony emelkedik ki. Ebben a fehérre meszelt homlokzatú házakkal körülvett utcában számos szuvenírbolt és helyi terméket, például mézet, kolbászt, olajat vagy sajtot árusító kis bolt található, valamint a Betlehemes és Babaház múzeum is, ahol babaházak különös gyűjteményét nézhetjük meg. 

Ezen kívül ezen az utcán találhatók Guadalest legjobb éttermei, mint például a L'Hort, a Pizzeria el Patio és egy kicsit távolabb a Mora étterem.

Ha még kicsit nézgelődni szeretnénk, akkor érdemes az autót a Guadalest Reservoir parkolóban hagyni és megkerülni a víztározót, ez kb 10 km és az első hét aszfalton. Ez kb. 3 órát vesz igénybe. Ha nincs ennyi időnk, gyermekekkel vagyunk vagy éppen nagyon fáradtak, akkor rövidíthetjük az útvonalat csak a Guadalesti víztározó déli (legszebb) részének meglátogatásával, amely a víztől rövid távolságra húzódik kb 1-1,5 órát vesz igénybe. 

Esetleg még el lehet látogatni a Fuentes del Algar (Algar forrásokhoz) amely  látványos környezetet tár elénk buja növényzettel és vízesésekkel és azok által kialakított medencékkel, ahol nyáron csobbanhatunk is.

Ha Alicantéból jövünk, akkor esetlegesen még meglátogathatjuk ugyanezen a napon Altea faluját amely  30 percnyi autóútra található, és Spanyolország egyik legszebb falujaként tartják számon. Ez a tengerparti település fehér homlokzataival és templomának kék kupoláival ámulatba ejt. 

Esetlegesen ha kedvünk van a felhőkarcolókhoz, akkor Benidorm kiváló helynek számít erre, hiszen  Spanyolországban és egész Európában híres nyaralóhely. 

Ha Alicantéba tartunk vissza akkor megállhatunk Villajoyosában amely Alicante tartomány egyik legbájosabb települése mivel nagyon szép a sétánya és az falu régi részén található színes homlokzatú házai.

Jelentkezés

Invalid Input








Invalid Input








Invalid Input

Invalid Input
Kérlek töltsd ki ezt a mezőt
Kérlek töltsd ki ezt a mezőt
Kérlek töltsd ki ezt a mezőt
Kérlek töltsd ki ezt a mezőt
Invalid Input
Kérjük fogadd el az adatkezelési tájékoztatót

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.